^Wróć na górę
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Bal z Mikołajem

21 grudnia odwiedził nas Mikołaj, z którym wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy. Zabawa była wspaniała. Mikołaj obdarował nas prezentami i obiecał, że odwiedzi nas  znów za rok.

Wyjście na pocztę

Jak wiadomo grudzień to czas wysyłania bliskim świątecznych kartek z życzeniami. Nasze przedszkolaki samodzielnie wykonały piękne kartki świąteczne, które wysłały do swoich rodziców.Była to dla rodziców wielka niespodzianka. Przy okazji wyjścia na pocztę wysłaliśmy również list do Świętego Mikołaja oraz podziwialiśmy dekoracje i iluminacje świąteczne.

Spotkanie świąteczne z rodzicami

W dniu 13 grudnia zaprosiliśmy rodziców na spotkanie świąteczne, podczas którego dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Przedszkolaki opowiedziały rodzicom,,Świąteczną historię”, Zostały nagrodzone gorącymi oklaskami. Następnie dzieci wręczyły rodzicom samodzielnie wykonane  świąteczne upominki. Zwieńczeniem całego spotkania był słodki poczęstunek. Spotkanie przebiegło w ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Świąteczne przysmaki

Tuż przed spotkaniem świątecznym dla rodziców dzieci zamieniły się w prawdziwych cukierników. Razem z paniami przygotowały słodką niespodziankę dla rodziców, babeczki       i pierniczki. Gdy łakocie się upiekły  dzieci pięknie je udekorowały. Następnego dnia rodzice skosztowali przysmaki przygotowane przez swoje pociechy.Zachwytom nie było końca!

Mikołajki 2017

6 grudnia w naszym przedszkolu miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Dzieci znalazły w sali tajemniczy list, jak się okazało pozostawiony przez  Św. Mikołaja. W tym  liście Mikołaj zadawał  dzieciom  pytania dotyczące jego życia i działalności. Dzieci bez problemu udzieliły odpowiedzi na wszystkie pytania, wykazały się dużą wiedzą na temat Świętego Mikołaja. Następnie wspólnie z Paniami napisały list do Św. Mikołaja, w którym określiły swoje oczekiwania dotyczące prezentów, jakie chciałyby od niego otrzymać.W dniu mikołajek, Mikołaj zostawił dla dzieci drobne upominki.

Dzień Pluszowego Misia 2017

Jak co roku w listopadzie obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Przedszkolaki uczestniczyły w różnych zabawach i konkursach. Wszyscy świetnie się bawili.

Andrzejki 2017

24 listopada nasze przedszkolaki przeniosły się w świat magii i wróżb. Dzieci brały udział w różnych zabawach tanecznych i wróżbach. Następnie obejrzały pokaz artysty cyrkowego. Artysta zaprosił nawet niektóre z nich do spróbowania swoich sił w sztuczkach cyrkowych. Dzieci z podziwem patrzyły na całe przedstawienie. Na koniec nagrodziły artystę gromkimi brawami.

Spotkanie z pielęgniarką

16 listopada nasze przedszkole odwiedziła pani pielęgniarka. Spotkanie było niezwykle pouczające. Pani pielęgniarka opowiadała dzieciom o różnych zagadnieniach dotyczących zdrowia. Szczególną uwagę zwróciła na zdrowe odżywianie i prowadzenie aktywnego trybu życia. Dzieci były bardzo zainteresowane i chętnie zadawały pytania naszemu gościowi. Na koniec wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę i ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia. 

Przedszkolak sportowcem

Cyklicznie, raz w miesiącu naszym przedszkolu odbywa się dzień sportu. Tego dnia dzieci brały udział w wielu aktywnościach rozwijających sprawność i koordynację ruchową. Uczestniczyły w konkursach indywidualnych, w których musiały wykazać się zręcznością i szybkością, jak również w konkurencjach drużynowych pracując w zespołach. Podczas konkurencji sportowych  nie zabrakło śmiechu i radości.

 

Teatrzyk „O Michałku nieśmiałku i jego psie Wigorku”

W czwartek 2 listopada nasi podopieczni obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „O Michałku nieśmiałku i jego psie Wigorku”. Historia ta opowiada o tym, że nie warto być nieśmiałym, a uprzejmość wobec innych osób sprawia, że możemy liczyć na ich pomoc  w trudnych sytuacjach. Michałek i jego piesek Wigorek są najlepszymi przyjaciółmi. Jednak Michałek nie ze wszystkimi ma tak dobry kontakt, jak ze swoim pieskiem. Jest chłopcem bardzo nieśmiałym. Pewnego dnia Wigorek ginie, a chłopiec musi przezwyciężyć swoje słabości, aby go odnaleźć. Na szczęście jak to w bajkach bywa, wszystko zakończyło się dobrze.

Święto Dyni 2017

26 października do naszego przedszkola zaprosiliśmy rodziców oraz bliskich naszych przedszkolaków. Było to bowiem Święto Dyni. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat tego warzywa, posmakowały różne dyniowe przysmaki. Następnie wspólnie z bliskimi  wykonały przepiękne dyniowe lampiony. Największą radość sprawiło dzieciom rozbijanie ogromnej, dyniowej pinaty wypełnionej słodkimi smakołykami. Zabawa była przednia!

Pasowanie na Przedszkolaka 2017

20 października w naszym przedszkolu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały zaproszonym gościom występ artystyczny. Nie zabrakło wzruszeń i radości. Następnie dzieci złożyły uroczystą przysięgę i zostały oficjalnie przyjęte do grona naszej przedszkolnej społeczności. Wszyscy świetnie się bawili. Był to dzień pełen wrażeń nie tylko dla dzieci ale również dla ich rodziców.

Spotkanie z leśniczym 2017

18 października do naszego przedszkola przybył wyjątkowy gość. Był nim pan leśniczy. Opowiadał  dzieciom o swojej pracy, o lesie oraz o zwierzętach w nim mieszkających. Zaprezentował wiele  ciekawych zdjęć i plansz. Każde dziecko miało okazję zadać nurtujące je pytania i pogłębić swoją wiedzę na temat lasu i jego mieszkańców.

 

 

Dzień Pieczonego Ziemniaka

4 października w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pieczonego Ziemniaka. W tym dniu dzieci brały udział w różnych zabawach i konkursach oraz poznały historię ziemniaka. Dzieci  aktywnie uczestniczyły w zaproponowanych zabawach . To był bardzo udany dzień dla naszych przedszkolaków.

 

Pierwszy Dzień Jesieni

22 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia dzieci uczestniczyły w różnych zabawach i konkursach oraz poszukiwały oznak jesieni w ogrodzie przedszkolnym. Wszyscy świetnie się bawili.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy wyjątkowe święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia rozmawialiśmy o tym kim jest przedszkolak oraz jakie ma prawa
i obowiązki. Było dużo różnych zabaw i gier. Nie zabrakło uśmiechów i głośnych śpiewów. Ten dzień był w naszym przedszkolu naprawdę wyjątkowy.

Kino 3D – Mała Syrenka

18 września nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwą salę kinową. Wszystkie dzieci miały okazję obejrzeć film animowany o przygodach Małej Syrenki. Dzieci były niezwykle zainteresowane prezentowanym filmem. Po seansie opowiadały o swoich wrażeniach i przeżyciach  związanych z bajką.

 

 

Teatrzyk „Zuzia w zaczarowanej krainie”

2 września  w naszym przedszkolu oglądaliśmy przedstawienie  pt. „Zuzia w zaczarowanej krainie”. Była to opowieść o dziewczynce, która  po raz pierwszy poszła do przedszkola i bardzo się tego bała. Pomimo  obaw i niechęci, dziadkowi udało się  przekonać Zuzię do pozostania w przedszkolu. Okazało się,  że przedszkole jest bardzo fajnym miejscem, w którym można się  świetnie bawić i wspólnie z kolegami i koleżankami miło i wesoło spędzić czas. Opowieść o Zuzi bardzo się naszym przedszkolakom podobała, wiec nagrodziły aktorów gromkimi oklaskami.

 

Spotkanie z Migo – agamą brodatą

7 marca w naszym przedszkolu mieliśmy wyjątkowego gościa. Do naszych dzieci przyjechała agama brodata imieniem Migo. Dzieci były zafascynowane agamą i z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści opiekunki zwierzaka. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wiele na temat warunków życia Migo, zobaczyły jak spożywa posiłek, a na koniec każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z nietypowym  gościem.    

Przedszkolny ogródek – wspólne sadzenie cebulek kwiatowych

14 marca dzieci z naszego przedszkola zamieniły się w małych ogrodników. W związku z nadchodzącą wiosną przedszkolaki założyły swój mini ogródek. Wspólnie posadziliśmy cebulki kwiatowe, które codziennie podlewamy oraz obserwujemy ich wzrost. Podczas zajęć dzieci poznały warunki  niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin. 

Wiosenne kanapki – wspólne przygotowanie kanapek

17 marca  nasze przedszkolaki samodzielnie przygotowały  pysze i zdrowe drugie śniadanie. Każdy mógł wybrać dla siebie to co najbardziej lubi. Kanapki przygotowane przez dzieci były nie tylko zdrowe, ale również pięknie wyglądały. Podczas przygotowywania kanapek dzieci zapoznały się z zasadami zdrowego odżywiania, rozwijały kreatywność, a także kształciły nawyki dbania o higienę miejsca pracy. 


Teatrzyk – O Michałku Nieśmiałku i jego piesku Wigorku.

17 marca nasze przedszkole odwiedzili aktorzy. Przedstawili oni sztukę dla dzieci pt. „O Michałku Nieśmiałku i jego piesku Wigorku”. Bajka opowiadała o chłopcu, który był bardzo nieśmiały i miał problemy w kontaktach z dorosłymi. Do przełamania lęków chłopca przyczynił się jego piesek. Wigorek zaginął, więc   Michałek musiał poprosić o pomoc osoby dorosłe. W ten sposób udało mu się uporać z nieśmiałością. Podczas spektaklu nie zabrakło zabawnych scen, a dzieci wyraziły swoje zadowolenie gromkimi brawami.


Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca, zgodnie z tradycją nasze przedszkolaki żegnały zimę oraz witały wiosnę. Najpierw wspólnie z paniami wychowawczyniami  przygotowały Marzannę. Tego dnia  nie zabrakło konkursów, tańców i zabaw. Dzieci z radością i uśmiechem przywitały nową porę roku. 


Pieczenie babeczek

W naszym przedszkolu pieczenie to już tradycja. Dzieci uwielbiają bawić się w małych kucharzy.  Piekły i dekorowały już pierniczki, pączki, pizzę, a tym razem  przyszedł czas na babeczki. Pieczenie i własnoręczne dekorowanie przygotowanych smakołyków sprawiło dzieciom wiele radości. Należało wykazać się pomysłowością i wyobraźnią przy dekorowaniu. Na degustację pysznych wypieków dzieci zaprosiły rodziców.


 

Dzień łasucha – wspólne świętowanie Tłustego Czwartku

Jak nakazuje tradycja w Tłusty Czwartek nie zabrakło pączków także w naszym przedszkolu. Tego dnia dzieci poznały tradycje związane z ostatnim tygodniem karnawału oraz degustowały pączki z konfiturą,  które samodzielnie udekorowały. 

Międzynarodowy Dzień Kota

17 lutego w  naszym  przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. Podczas konkursów i zabaw dzieci wzbogacały swoją wiedzę na temat kotów,  oglądały ciekawe zdjęcia, rozpoznawały koty z różnych bajek, wykonały pracę plastyczną oraz obejrzały bajkę pt. „Przygody Kota Filemona”. 


Walentynki

14 lutego 2017 roku był dla naszych  przedszkolaków  prawdziwym dniem serdeczności i  przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach i konkursach  związanych z walentynkami. 

Francja – stolica mody – pokaz mody

10.02.2017 r.  poznawaliśmy  kulturę Francji. Podczas wspólnej zabawy  dzieci malowały  flagę poznanego państwa, słuchały piosenek w języku francuskim.  Zwieńczeniem zabaw był pokaz mody, podczas którego nasze przedszkolaki okazały się prawdziwymi modelami i modelkami. 

 

Międzynarodowy Dzień Pizzy

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. W ramach święta przedszkolaki  z niewielką pomocą  pań wychowawczyń  przygotowały na podwieczorek pizzę.  Dzieci były bardzo usatysfakcjonowane  z własnoręcznie przygotowanego pysznego wypieku. 

 

Copyright © 2014. Przedszkole Tęcza Wszystkie prawa zastrzeżone.