^Wróć na górę
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Spotkanie z Migo – agamą brodatą

7 marca w naszym przedszkolu mieliśmy wyjątkowego gościa. Do naszych dzieci przyjechała agama brodata imieniem Migo. Dzieci były zafascynowane agamą i z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści opiekunki zwierzaka. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wiele na temat warunków życia Migo, zobaczyły jak spożywa posiłek, a na koniec każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z nietypowym  gościem. 


Przedszkolny ogródek – wspólne sadzenie cebulek kwiatowych

14 marca dzieci z naszego przedszkola zamieniły się w małych ogrodników. W związku z nadchodzącą wiosną przedszkolaki założyły swój mini ogródek. Wspólnie posadziliśmy cebulki kwiatowe, które codziennie podlewamy oraz obserwujemy ich wzrost. Podczas zajęć dzieci poznały warunki  niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin. 


Wiosenne kanapki – wspólne przygotowanie kanapek

17 marca  nasze przedszkolaki samodzielnie przygotowały  pysze i zdrowe drugie śniadanie. Każdy mógł wybrać dla siebie to co najbardziej lubi. Kanapki przygotowane przez dzieci były nie tylko zdrowe, ale również pięknie wyglądały. Podczas przygotowywania kanapek dzieci zapoznały się z zasadami zdrowego odżywiania, rozwijały kreatywność, a także kształciły nawyki dbania o higienę miejsca pracy. 


Teatrzyk – O Michałku Nieśmiałku i jego piesku Wigorku.

17 marca nasze przedszkole odwiedzili aktorzy. Przedstawili oni sztukę dla dzieci pt. „O Michałku Nieśmiałku i jego piesku Wigorku”. Bajka opowiadała o chłopcu, który był bardzo nieśmiały i miał problemy w kontaktach z dorosłymi. Do przełamania lęków chłopca przyczynił się jego piesek. Wigorek zaginął, więc   Michałek musiał poprosić o pomoc osoby dorosłe. W ten sposób udało mu się uporać z nieśmiałością. Podczas spektaklu nie zabrakło zabawnych scen, a dzieci wyraziły swoje zadowolenie gromkimi brawami.


Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca, zgodnie z tradycją nasze przedszkolaki żegnały zimę oraz witały wiosnę. Najpierw wspólnie z paniami wychowawczyniami  przygotowały Marzannę. Tego dnia  nie zabrakło konkursów, tańców i zabaw. Dzieci z radością i uśmiechem przywitały nową porę roku. 


Pieczenie babeczek

W naszym przedszkolu pieczenie to już tradycja. Dzieci uwielbiają bawić się w małych kucharzy.  Piekły i dekorowały już pierniczki, pączki, pizzę, a tym razem  przyszedł czas na babeczki. Pieczenie i własnoręczne dekorowanie przygotowanych smakołyków sprawiło dzieciom wiele radości. Należało wykazać się pomysłowością i wyobraźnią przy dekorowaniu. Na degustację pysznych wypieków dzieci zaprosiły rodziców.


 

Dzień łasucha – wspólne świętowanie Tłustego Czwartku

Jak nakazuje tradycja w Tłusty Czwartek nie zabrakło pączków także w naszym przedszkolu. Tego dnia dzieci poznały tradycje związane z ostatnim tygodniem karnawału oraz degustowały pączki z konfiturą,  które samodzielnie udekorowały. 

Międzynarodowy Dzień Kota

17 lutego w  naszym  przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. Podczas konkursów i zabaw dzieci wzbogacały swoją wiedzę na temat kotów,  oglądały ciekawe zdjęcia, rozpoznawały koty z różnych bajek, wykonały pracę plastyczną oraz obejrzały bajkę pt. „Przygody Kota Filemona”. 


Walentynki

14 lutego 2017 roku był dla naszych  przedszkolaków  prawdziwym dniem serdeczności i  przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach i konkursach  związanych z walentynkami. 

Francja – stolica mody – pokaz mody

10.02.2017 r.  poznawaliśmy  kulturę Francji. Podczas wspólnej zabawy  dzieci malowały  flagę poznanego państwa, słuchały piosenek w języku francuskim.  Zwieńczeniem zabaw był pokaz mody, podczas którego nasze przedszkolaki okazały się prawdziwymi modelami i modelkami. 

 

Międzynarodowy Dzień Pizzy

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. W ramach święta przedszkolaki  z niewielką pomocą  pań wychowawczyń  przygotowały na podwieczorek pizzę.  Dzieci były bardzo usatysfakcjonowane  z własnoręcznie przygotowanego pysznego wypieku. 

 

7.02.2017 Oglądanie teatrzyku „Czarownica u dentysty”

W dniu 7.02.2017 r. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy. Wystawili spektakl pt. „Czarownica u dentysty”. Przedstawienie utrzymane było w zabawnym tonie, dzięki czemu dzieci świetnie się bawiły, a jego motywem przewodnim było przełamanie wśród dzieci strachu przed wizytą u dentysty.

26.01.2017 – Projekcja filmu w technologii 3D

26 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się projekcja filmu pt. „Fistaszki”. Film pokazywał czym jest przyjaźń oraz zwracał uwagę na problemy jakie mogą pojawić się w życiu dzieci. Ważnym aspektem w filmie było zwrócenie uwagi na problemy z pewnością siebie. Oprócz tego film utrzymany był w humorystycznym klimacie.


25.01.2017 - Dzień Babci i Dziadka

W dniu 25 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto Babci i Dziadka. Dzieci przywitały Kochanie Babcie i Drogich Dziadków tańcem, po czym śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Pierwsza część uroczystości zakończyła się złożeniem  życzeń przez wnuczęta oraz wręczeniem laurek i upominków. Do życzeń przyłączyła się także Pani Dyrektor, która życzyła wszystkim Babciom i Dziadkom zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień i dużo radości. W drugiej części spotkania dzieci wspólnie bawiły się wraz ze swoimi Babciami i Dziadkami przy  piosenkach. Taniec z Babcią i Dziadkiem był prawdziwą przyjemnością. Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka sprawiła wszystkim obecnym dużo wzruszeń i niezapomnianych emocji. To był wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Nie zabrakło też pamiątkowych fotografii.


18.01.2017 – Bal karnawałowy

18 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Nie zabrakło ciekawych strojów. Dzieci przebrane były m.in. za wróżki, królowe czy żołnierzy. Podczas balu nie brakowało zabaw i konkursów w których przedszkolaki niezwykle chętnie brały udział. Do zabawy zachęcali dzieci animatorzy zabaw. Wesoła i skoczna muzyka zachęcała dzieci do szaleństwa na parkiecie.

 

4.01.2017 – Teatrzyk „Baśń o 12 miesiącach”

4 stycznia do naszego przedszkola przyjechali aktorzy. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia przedstawienia pt. „Baśń o 12 miesiącach”. Dzieci poznały historię Dobrosławy oraz jej macochy i złej siostry. Podczas przedstawienia dzieci poznawały pory roku oraz poszczególne miesiące. Dzieci jak zwykle były zachwycone teatrzykiem. Było dużo śmiechu
i radości.

 

19.12.2016 Spotkanie świąteczne z rodzicami

Spotkanie świąteczne z rodzicami

 

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości  chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały choć troszkę dłużej. W dniu 19.12.2016r,  w naszym przedszkolu odbyło się  spotkanie wigilijne  z rodzicami, podczas którego wspólnie kolędowano. Miła, świąteczna atmosfera udzielała się dzieciom, które zaprezentowały swoje artystyczne umiejętności i  wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

21.12.2016 - Teatrzyk „Świąteczne Marzenia”

21.12.2016 nasze przedszkole odwiedzili aktorzy. Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Świąteczne marzenia”. Teatrzyk poruszał tematy świąteczne. Bohaterami przedstawienia były zwierzęta leśne. Przedstawienie poruszało trudny temat jakim jest przebaczenie. Temat ten jest szczególnie ważny podczas Świąt Bożego Narodzenia.  Oczywiście nie zabrakło w przedstawieniu zabawnych sytuacji, które wywoływały śmiech u dziecięcych widzów. 


19.12.2016 - Projekcja filmu 3D

19 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się projekcji filmu w technologii 3D. Dzieci obejrzały bajkę świąteczną „Ekspres polarny”. Bajka opowiadała o chłopcu, który nie wierzył w Świętego Mikołaja. Został więc pasażerem pociągu jadącego na biegun północny do siedziby Mikołaja. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy chłopca oraz jego przyjaciół. 

9.12.2016 - Spotkanie z Mikołajem

9 grudnia był szczególnym dniem dla dzieci z naszego przedszkola. Był to dzień w którym do przedszkola miał zawitać Święty Mikołaj. Dzieci już od rana z niecierpliwością oczekiwały na gościa. Przed Mikołajem do przedszkola przyjechali pomocnicy Świętego Mikołaja, którzy organizowali dla dzieci zabawy, gry, tańce integracyjne. Na koniec zabawy do przedszkola zawitał Święty Mikołaj. Rozmawiał z dziećmi, a następnie każdemu dziecku podarował prezent. 

     

6.12.2016 - Spotkanie z listonoszem

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził szczególny gość – listonosz.  Opowiadał on dzieciom o swojej pracy, a także o historii Poczty Polskiej. Pokazywał dzieciom jak wyglądają listy
i paczki, które  wysyłają.  Największą atrakcją była kartka świąteczna, którą dzieci dostały od naszego gościa.  Dzieci z zaciekawieniem słuchały wypowiedzi listonosza oraz zadawały mu różne pytania. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym gościem.

 

21.11.2017 Pasowanie na Przedszkolaka

Dzieci 3 i 4 - letnie uczęszczające do naszego przedszkola mają już za sobą niezwykle ważną uroczystość jaką bez wątpienia było Pasowanie na Przedszkolaka, które odbyło się 21.11.2017r. Zgromadzeni na uroczystości rodzice oraz goście,  mogli podziwiać  prezentacje artystyczne naszych milusińskich. Punktem kulminacyjnym uroczystości był moment pasowania. Za sprawą pani dyrektor i jej „czarodziejskiego ołówka” nasze kochane trzy i czterolatki stały się pełnoprawnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności. Od tej pory z wesołą  piosenką na ustach: „Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę...” wszystkie nowo pasowane przedszkolaki z wielką ochotą przybywają do naszego przedszkola.
30.11.2016 r. - Andrzejkowe czary-mary

30 listopada 2016 r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. Sala przedszkolna została specjalnie przystrojona na ten dzień. Pod sufitem zawisnęły dekoracje. Dzieci przebrały się za różne postaci. Zorganizowane zostały różne zabawy i wróżby dla dzieci przy których było śmiechu co nie miara. Dzieci poznały swoją dalszą i bliższą przyszłość. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Kapelusz czarownicy”.


 
 
 
 

23.11.2016 r. - Spotkanie z krawcową

Dnia 23 listopada nasze przedszkole odwiedziła Pani krawcowa. Opowiedziała ona o specyfice pracy. Pokazała dzieciom różne przyrządy i rzeczy potrzebne do wykonywania swojej pracy. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przyniesione rzeczy. Na koniec wykonały pracę plastyczną dotyczącą zawodu krawcowej.

 

17.11.2016 r. Projekcja filmu w technologii 3D – „Żółwik Sammy”

17 listopada 2016 r. w naszym przedszkolu odbyła się projekcja filmu 

w technologii 3D. Dzieci oglądały film o przygodach Żółwika Sammy. Film opowiadał o życiu żółwika, który musiał stawiać czoła różnym przeciwnościom. Najważniejsza jednak dla niego była przyjaźń. 

16.11.2016 r. - Spotkanie z pielęgniarką

W dniu 16 listopada do naszego przedszkola przyszła Pani pielęgniarka. Opowiadała dzieciom o zasadach zdrowego stylu życia, odpowiednim odżywianiu oraz o zasadach higieny szczególnie ważnych podczas chorób. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o czym mówi gość. Na koniec każde dziecko dostało naklejkę oraz obrazek do pokolorowania.

 

15. 11.2016 r. - Spotkanie z malarką

15 listopada 2016 r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – Pani malarka Hanna Gancarczyk. Pani Hanna zajmuje się malarstwem już od wielu lat, opowiadała dzieciom czym zajmuje się na co dzień oraz jak się tworzy obraz. Wspólnie z malarką dzieci stworzyły własny obraz, który zdobi teraz przedszkolny korytarz.


 Copyright © 2014. Przedszkole Tęcza Wszystkie prawa zastrzeżone.